неделя, 10 юни 2012 г.

Германия победи Португалия с 1:0

Отборът на Германия спечели втората среща от Евро 2012 в група “B” срещу Португалия с 1:0. Срещата се игра на стадион “Арена Лвов”, в Лвов, Украйна.
Ето накратко и как се разви срещата:
Във втората минута Боатенг центрира в наказателното поле на Португалия, след което Марио Гомес стреля с глава, но Патрисио улавя топката. След минута събитията се развиат на другата врата, където Велозо центрира от корнер в наказателното поле на Германия, но Нойер излезе и боксира топката.

В 13 минута Пощига от Португалците  влиза грубо в краката на Нойер и получава заслужен жълт картон.
В 23 минута Кедира подава към Гомес, който вкара гол, но попадението не е зачетено, защото съдията Ланоа свири фаул срещу Кедира, преди топката да стигне до Гомес. Подолски стреля в стената.
В 30 минута Йозил подава към Подолски, той стреля, над напречната греда на вратата на Патрисио.
В 42 минута Бадщубер фаулира грубо Нани и получава заслужен жълт картон.
В 44 минута Перейра центрира в наказателното поле на Германия, но Бадщубер изчисти топката в корнер. Следва центриране от ъглов удар на Моутиньо в наказателното поле на Германия, след което Пепе бе оставен непокрит и отправя удар, но топката среща напречната греда и тупна на гол линията, но не влезе във вратата на Нойер.
През второто полувреме в 60 минута Коентрао получава жълт картон, защото фаулира грубо Швайнщайгер.
В 69 минута Боатенг от германския състав също получава жълт картон за нарушение срещу Кристиано Роналдо.
В 72 минута Хумелс центрира в наказателното поле на Португалия, Марио Гомес засича топката с глава и я изпрати във вратата на Патрисио. По този начин Германците вкарват единствения гол в мача.
Нани имаше възможност да изравни в 84 минута, но неговия удар улучва напречната греда на вратата на Мануел Нойер.