петък, 8 юни 2012 г.

Полша и Гърция завършиха наравно

Полша и Гърция завършиха наравно в първия мач на започналото Европейско първенство по футбол Евро 2012.
Поляците още в 4 минута стигат първи до опасно положение в мача, когато Муравски от поляците отправя удар опасно право под гредата от 25 метра, полският вратар Шалкиас успява да избие в ъглов удар. В 14 минута е
второто добро положение за домакините в мача, когато Лукаш Пишчек центрира опасно отдясно, но Роберт Левандовски с глава не успява да достигне до топката.
В 17минута Поляците повеждат в мача, когато капитанът на Полша Якуб Блашчиковски центрира опасно отдясно, съотборникът му в Борусия Дортмунд Роберт Левандовски с глава прати топката в мрежата на излезлия неразчетено Шалкиас за 1:0.
В 44 минута реферът Карлос Веласко показа и втори пресилен жълт картон на Сократис Папастатопулус, който може би дори не направи нарушение и го изгони. По този начин отборът на Гърция остава с 10 човека.
В продължението на първото полувреме играчите на Гърция са обградили съдията Веласко и протестират, след като не даде дузпа в полза на отборът на Гърция за игра с ръка на Перкис в наказателното поле на Полша.
В 51 минута резервата Димитрис Салпингидис изравни резултата при първото чисто голово положение за Гърция в мача. При едно центриране отдясн на Кацуранис, Гекас се разминава с топката, бранителите не успяват да избият добре, влезлият на почивката Салпингидис стигна до кълбото и с удар от шест-седем метра порази вратата на Войчек Шчешни за 1:1.
В 69 минута гръцките футболисти получават възможност да изпълнят дузпа, след като вратарят на Полша Войчек Шчешни фаулира в наказателното поле откъсналия се сам срещу него Йоргос Карагунис. За това свое нарушение той получава директен червен картон.
Влезлият резервен вратар Пжемислав Титон спасява дузпата, бита от Карагунис.
В 74 минута е отменен гол на Салпинидис, защото преди това имаше засада.
В последната, 90 минута Кацуранис изчиства опасно топката над вратата си.
По този начин първата среща от Европейското първенство по футбол Евро 2012 завършва наравно. И двата отбора имаха възможности за победа, но ги пропиляха. По този начин те по-скоро загубиха две точки, отколкото спечелиха една.

Полша - Гърция 1:1

Главен съдия: Карлос Карбайо (Испания)

Полша: Войчех Шчежни (70-Премислав Титон), Себастиан Бьониш, Марчин Василевски, Дамиен Перкюи, Лукаш Пишчек, Еуген Полански, Мачей Рибус (70-Шимислав Титом), Людовик Обраняк, Рафал Муравски, Якуб Блашчиковски (к.), Роберт Левандовски

Гърция: Костас Халкиас, Янис Маниатис, Авраам Пападопулос (36-Кириякос Пападопулос), Василис Торосидис, Сократис Папастатопулос, Хосе Холебас, Георгиос Карагунис (к.), Сотирис Нинис (46-Димитриос Салпингидис), Костас Кацуранис, Георгиос Самарас, Теофанис Гекас (68-Константинос Фортунис)