неделя, 27 май 2012 г.

България победи Холандия с 1:2

България победи Холандия насред "Амстердам Арина"

В приятелска среща по футбол България победи Холандия с 1:2. На неприятната и неочаквана загуба станаха свидетели над 47 000 зрители, които бяха изпълнили стадиона “Амстердам Арина”.

Двубоят почна много добре за домакините и те поведоха в края на първото получвреме. Робин ван Перси откри в 44 минута и по този начин холандците се оттеглиха с гол актив и психологическо преимущество.
Но то не им помогна, още от началото на второто полувреме българският национален отбор успява да заиграе много по-добре и след само 3 минути игра главният съдия Тейшейра Витиенес, който е от Испания дава дузпа за българите, след игра с ръка в наказателното поле на Рафаел ван дер Ваарт. Ивелин Попов е точен в изпълнението нанаказателния удар.
До победния гол ст стига в продълженията на мача, след като Илиян Мицански засича топката с глава.

А ето и съставите на двата отбора:

Холандия: Тим Крул, Джон Хейтинга, Йорис Матайсен (16-Вилфред Баума), Йетро Вилемс (64- Шаарс), Грегори ван дер Вил, Марк ван Бомел, Уесли Снайдер, Рафаел ван дер Ваарт (64-Дирк Каут), Клаас Ян Хунтелаар (77-Ариен Робен), Робин ван Перси.